👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر

پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر در 38 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات

38

حجم

0/142 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر

فهرست مطالب:

توحید در دین یهود

توحید در مسیحیت

توحید در اسلام

منابع

توحید در مسیحیت

معمولاً در مسیحیت برای خدا واژه «پدر» استعمال می شود [که در انجیل بیش از سیصد بار تکرار شده] و از نظر خودشان این واژه با همه سادگی اش، بسیار صمیمی، پر احساس و شخصی است. [مثل مواردی در انجیل متی/ باب 6/ آیه 9، انجیل لوقا/ باب 11/ آیه 2 و...].تعالیم عیسی مسیح در مورد بخشندگی خدا با آنکه از طرفی در ادامه اعتقادات یهود قرار دارد اما از طرف دیگر چهره غضب آلوده خدا را به چهره ای مهربان تغییر می دهد.مسیحیان در عین اینکه به وحدانیت خدا معتقد و او را خدای پدر می نامند عیسی را همان وجود جسمانی خدا معرفی می کنند که با مصلوب شدنش بر صلیب کفاره گناهان بشر شد و روح القدس را وجود فعال و توانای خدا که جامعه مسیحیت را هدایت می کند می دانند.

اندیشمندان مسیحی در طول نسل ها برای بیان راز خدای واحد در سه اقنوم [چهره] از مفاهیم و مکاتب فکری زمان خود استفاده کرده اند و همچنان بر این باورند که شناخت کامل تثلیث که به یگانگی خدا می انجامد رازیست الهی که انسان

نمی تواند به آن نائل شود.در شورای تیقیه که در اوایل قرن چهارم میلادی با حضور حدوداً 300 اسخف تشکیل شد «الوهیت عیسی» همراه با «وحدانیت خدا» مورد تأیید قرار گرفت.

در بخشی از قطعنامه اینگونه نوشته شده:

«ما ایمان داریم به خدای واحد، پدر قادر مطلق، خالق همه چیزهای دیدنی و نا دیده و به خداوند واحد، عیسی مسیح پسر خدا، مولود از پدر، فرزند یگانه او که از ذات پدر است...».

گرچه بسیاری از محققان اعتقاد مسیحیان به ثتلیث را نشانه عدم یکتا پرستی آنها می دانند اما از نظر یک مسیحی هرگز چند خدا وجود ندارد و او معتقد است که خدای واحد را می پرستند.

توحید در اسلام

اسم خاص خدا در اسلام «الله» است که به معنای «خداوند» با «رب» است. توحید و یکتاپرستی، بارزترین پیام مذهبی محمد، پیامبر اسلام است. الله در کلام خود از صیغه جمع «ما» استفاده می کند. درست همان گونه که خدا در ابتدای تورات در سفر پیدایش / باب اول/ آیه 26 سخن می گوید.

تعلیم اساسی قرآن بر یگانگی خدا بوده است [در سوره های آل عمران آیات 18، 4، 1 / سوره انعام آیات 102/ 101 / سوره اخلاص یا توحید آیات 4-1 و ... بر واحدانیت خدا تأکید شده].

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت سقف عرشه فولادی پاورپوینت روش تدوین طرح و برنامه کسب و کار مبانی نظری تشریح مفهوم عملكرد ، عملکرد سازمانی پاورپوینت بررسی آرایه پاورپوینت زخم معده