👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت گود برداری و سازه نگهبان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت گود برداری و سازه نگهبان

پاورپوینت گود برداری و سازه نگهبان شامل ۱۰۶ اسلاید می باشد که در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، می توانید اقدام به خرید آن نمایید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

106

حجم

24/773 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت گود برداری و سازه نگهبان

پاورپوینت گود برداری و سازه نگهبان شامل ۱۰۶ اسلاید می باشد که در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، می توانید اقدام به خرید آن نمایید.

.

نحوه عملیات گود برداری:

بعد از پیاده کردن نقشه و کنترل آن در صورت لزوم اقدام به گود برداری می نمایند . گود برداری برای آن قسمت از ساختمان انجام می شود که در طبقات پایین تر از کف طبیعی زمین ساخته می شوند همانند موتور خانه ها ; انبارها ; پارکینگ ها و ... . در موقع گود برداری چنانچه محل گود برداری بزرگ نباشد از وسایل معمولی مانند بیل و کلنگ و چرخ دستی استفاده می شود . برای این کار تا عمق معینی که پرتاب خاک با بیل به بیرون امکان پذیر است ( معمولا تا عمق 2 متری ) عمل گود برداری را انجام می دهند و برای ادامه کار پله ای ایجاد نموده و سپس خاک حاصله را از عمق پایین تر از پله را روی پله ایجاد شده ریخته و سپس از روی پله دوباره به خارج منتقل می کنند .

برای گود برداری های بزرگتر استفاده از بیل و کلنگ مقرون به صرفه نبوده و بهتر است از وسایل مکانیکی نظیر لودر استفاده شود . در اینگونه موارد برای خارج کردن خاک از محل گود برداری و حمل آن به خارج از کارگاه از سطح شیبدار استفاده می کنند . به این صورت که در ضمن گود برداری سطح شیب داری در کنار گود برای عبور کامیون و غیره ایجاد می شود که بعد از اتمام کار این قسمت توسط کارگر برداشته می شود .

.

سازه نگهبان:

در بسیاری از پروژه های ساختمانی لازم است که زمین به صورتی خاکبرداری شود که جداره های آن قائم یا نزدیک به قائم باشد. فشار جانبی وارد بر این جداره ها ناشی از رانش خاک بر اثر وزن خود آن ، و نیز سر بار های احتمالی روی خاک کنار گود می باشد. این سربارها می توانند شامل خاک بالاتر از تراز افقی لبه ی گود ، ساختمان مجاور ، بارهای ناشی از بهره برداری از معابر مجاور و … باشند. به منظور جلوگیری از ریزش ترانشه و تبعات منفی احتمالی ناشی از این خاکبرداری ، سازه های موقتی را برای مهار ترانشه اجرا می کنند که به آن سازه های نگهبان می گویند.

.

کلیات:

انواع خاک

تقیسم بندی زمین از نظر مقاومت

پی کنی

سازه نگهبان

سوالات

.

عنوان: گود برداری و سازه نگهبان

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 106 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت انواع ماهیچه های ریخته گری پاورپوینت تحلیل ساختمان موزه‌ی آبگینه و سفالینه‌ی تهران مبانی نظری برنامه ریزی حمل و نقل پاورپوینت نـقش خـانـواده در شـكـل گـیری شـخصـیت فـرزنـدان پاورپوینت حمام خان تبریز