👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت پیشگیری و باورهای جنسی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت پیشگیری و باورهای جنسی

پاورپوینت پیشگیری و باورهای جنسی در 25 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

1/660 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت پیشگیری و باورهای جنسی

چهار پ:(ABC plus)

پرهیز(Abstinence) تقوا و خویشتن داری- پرهیز از هر گونه تماس جنسی پیش از ازدواج

پایبندی(Be Faithful ) وفاداری- پایبندی به تک همسری و حریم خانواده یا داشتن تنها یك شریك جنسی

پوشش محافظ جنسی(Continuous Condomize) کاربرد مداوم کاندوم- استفاده از کاپوت در هر بار تماس جنسی (و با هر نوع شریک جنسی یا همسر)

پایداری(Drug avoidance ): PLUS پرهیز از مصرف مواد و اعتیاد – استفاده ازهر گونه مواد روانگردان، توهم زا، شادی آور، محرک و مخدر كه میتواند كنترل بر روی رفتارهای فرد را كاهش دهد وسبب تماسهای جنسی پر خطر گردد.

پیشگیری پس از مواجههPost exposure Prophylaxis

برنامه ای شامل چند داروی ضد ویروسی است که چندین باردر روز پس از تجاوز جنسی یا مواجهة شغلی مصرف می شود. این داروها باید حداکثر در ۷۲ ساعت پس از مواجهه شروع شوند تا از آلوده شدن فردی به HIV چلوگیری شود. قبل از شروع استفاده از PEP یک آزمایش HIV باید گرفته شود تا وضعیت فرد تعیین شود. اطلاعات و مشاوره باید به فرد داده شود تا وی را قادر به فهمیدن داروها ، لزوم تحمل و پیگیری، لزوم تماس‌های جنسی سالم تر و آزمایش‌های HIV بعدی بکند .

در زمانی كه مادر HIV+ باردار میباشد احتمال انتقال عفونت به جنین را با استفاده از داروههای اصلی میتوان به مقدار قابل توجهی كاهش داد.

باورهای غلط

باورهای غلط زیادی در مورد اچ.آی.وی- ایدز وجود دارد. این باورها قدرت انتخاب مردم را در كنترل زندگی و شرکای جنسی خود از بین می برد، در حالی كه بسیاری از مردم این باورها را خنده دار (مسخره) و بسیاری دیگر آنها را كاملاً جدی می پندارند. البته این باورها همراه با اطلاعات صحیح دیگری در ذهن مردم آمیخته شده اند و اصلاح آنها آسان نیست. در زیر بعضی از این باورها را مشاهده می كنید. این فهرست شامل همه آنها نیست اما به حساس كردن شما در برابر این گونه خرافه ها در جهت حفاظت و هوشیاری بیشتر كمك می كند.

باور غلط1: مواد غذایی آلوده به خون می شودتا مردم به اچ آی وی مبتلا شوند!

این باور غلط بخاطر ترس ووحشتی است كه در مورد عفونت وجود دارد واكثرا به علت داستانها وشایعات در مورد افرادی است كه با ویروس زندگی میكنند. باید بدانیم كسی كه با ویروس زندگی میكند امكان ندارد این تصور را كه دیگران را آلوده نماید به ذهنش خطور نماید واگر كسی به وجود ویروس در بدنش اآگاهی داشته باشد وآموزشهای لازم را دیده باشد از انتقال آن به دیگران جلوگیری مینماید.در دنیا(وایران ومشهد نیز)حتی خود افراد اچ آی وی مثبت در آموزش واطلاع رسانی فعالیتهای گسترده ای دارند(پیشگیری مثبت)

از طرف دیگربدلیل اینكه ویروس اچ آی وی توانایی فعال ماندن در محیط آزاد(خارج از بدن انسان) را ندارد و پس از خارج شدن از محیط بدن به سرعت غیرفعال می گردد، به همین جهت شایعاتی نظیر ابتلا از طریق خوردن خرمای آلوده! صحت ندارد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بازرسی فنی جوش به روش بازدید چشمی پاورپوینت مروری بر دکوراسیون فضای خانگی در ژاپن پاورپوینت یونجه 2 پاورپوینت شیرهای دروازه ایGate Valves پاورپوینت عایق های صوتی