👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت واقعه مسجد گوهرشاد

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت واقعه مسجد گوهرشاد

پاورپوینت واقعه مسجد گوهرشاد شامل 28 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم سیاسی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

28

حجم

4122/232 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت واقعه مسجد گوهرشاد

پاورپوینت واقعه مسجد گوهرشاد شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

واقعه مسجد گوهرشاد تجمع مردم مشهد در مسجد گوهرشاد در اعتراض به قانون تغییر لباس که توسط نیروهای دولتی سرکوب شد. این تجمع در تیر ماه سال ۱۳۱۴ و در زمان حکومت پهلوی اول رخ داده است. علت اصلی این تحصن اعتراض به اجباری شدن کلاه شاپو و سیاست‌های تغییر لباس، و حصر آیت الله سید حسین قمی بود. در این تجمع شیخ محمدتقی بهلول سخنرانی کرد و در این حین بین مردم و نیروهای دولتی درگیری رخ داد. این تحصن به شدت سرکوب و بیش از ۱۶۰۰ نفر کشته و زخمی شدند. پس از این واقعه روحانیان سرشناس مشهد دستگیر و تبعید شدند و به دستور رضا شاه برخی از رؤسای ادارات مشهد تغییر کردند.

  و ...

فهرست مطالب

مقدمه

سیاست تغییر لباس

تجمع در مسجد گوهرشاد

کشتار محدود اولیه

افزایش جمعیت تجمع کنندگان

کشتار تحصن کنندگان

دستگیری و تبعید روحانیون

پایان

عنوان : واقعه مسجد گوهرشاد

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نقش مدارس در مشاوره شغلی پاورپوینت بررسی معماری شگفت انگیز روم باستان مبانی نظری نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان پاورپوینت استاندارد،سرانه ها و ریز فضاهای پایانه مسافربری پاورپوینت بررسی مبانی نظری آثار تادائو آندو؛ معمار ژاپنی