👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگینامه امیرکبیر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگینامه امیرکبیر

پاورپوینت زندگینامه امیرکبیر شامل 33 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

33

حجم

4134/704 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگینامه امیرکبیر

پاورپوینت زندگینامه امیرکبیر شامل 33 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

میرزا محمد تقی‌خان فراهانی (۱۲۲۲-۱۲۶۸ق.) مشهور به امیرکبیر، صدراعظم‌ ایران در دوره ناصرالدین شاه قاجار. وی در دوره صدارت سه سال و سه ماه (۳۹ ماهه) خود، اصلاحاتی را در زمینه‌های آموزشی، اجتماعی و سیاسی ایران آغاز کرد. امیرکبیر دارُالفُنون را بنیان نهاد،مسجد و مدرسه دینی ساخت، بست‌نشینی در بیوت علما و تعزیه‌خوانیرا محدود و شورش بابی‌ها را سرکوب کرد. او با دسیسه اطرافیان شاه از مقام خود برکنار و به کاشان تبعید شد و در حمام فین به دستور شاه به قتل رسید. قبر وی در حرم امام حسین(ع) است.

میرزا محمدتقی‌ خان (۱۲۲۲ هجری) فرزند «کربلایی قربان» متولد یکی از محله‌های «اراک» بود. پدرش در خانه «میرزا‌عیسی قائم‌مقام اول» به آشپزی اشتغال داشت. میرزا‌تقی‌خان پس از پدرش در دستگاه قائم‌مقام ثانی سمت پدر را حفظ کرد. میرزا تقی‌خان در ابتدای جوانی منشی و محرم اسرار «میرزا عیسی» ملقب به میرزا بزرگ پدر قائم‌مقام ثانی بود و بعد از فوت وی در خدمت پسرش درآمد و به‌ شغل کتابت مشغول شد و تا سال ۱۲۴۴ق. که قائم مقام او را به همراهی «خسرو میرزا» پسر ولیعهد به روسیه فرستاد، به منشی‌گری مشغول بود و پس از بازگشت از روسیه به لقب «مستوفی نظام» ملقب گردید. وی در اوایل سلطنت ناصرالدین شاه قاجار به مقام صدارت اعظمی و به دامادی خاندان سلطنت رسید. او با عزت الدوله خواهر ناصرالدین شاه ازدواج کرد.

تحولات مهمی در زمان وی در شئون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی‌ و اجتماعی کشور رقم خورد؛ از جمله سنگ بنای مدرسه «دارالفنون» در اوایل سال ۱۲۶۶ق. به دست وی گذاشته شد و در یکشنبه ۵ ربیع‌الاول سال ۱۲۶۸ق. از طرف ناصرالدین شاه و رجال دولت گشایش یافت. مخالفان امیرکبیر اقدامات بسیاری علیه او انجام دادند و نزد شاه جوان قاجار از وی به بدگویی پرداختند و او در نهایت برکنار، تبعید و به قتل رسید.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

            ۱زندگی‌نامه

            ۲اقدامات و اصلاحات

                ۲.۱سیاست‌های دینی و مذهبی

            ۲.۱.۱مبارزه با فرقه‌گرایی و انحرافات دینی

                ۲.۲سیاست مالی

                ۲.۳امور نظامی و امنیتی

            ۲.۳.۱تشکیل ارتش نوین

            ۲.۳.۲نظام اطلاعاتی و امنیتی

                ۲.۴امور قضایی و برخورد با جرم

                ۲.۵اخلاق و کردار مدنی

۲.۶امور شهر و خدمات شهری

                ۲.۷دانش و فرهنگ جدید

                ۲.۸سیاست‌های اقتصادی

                ۲.۸.۱صنعت جدید

                ۲.۸.۲کشاورزی

                ۲.۸.۳اقتصاد ملی در برخورد با اقتصاد استعمار

                ۳تبعید و قتل

پایان

عنوان :  زندگینامه امیرکبیر

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 33

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت طرد اجتماعی چیست پاورپوینت پروژه تنظیم شرایط محیطی شهرستان بوشهر پاورپوینت مسجد جامع نائین پرسشنامه چند عاملی رهبری MLQ پاورپوینت کاربرد نانو درمعماری