👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاون، شرکتهای تعاونی و کارآفرینی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاون، شرکتهای تعاونی و کارآفرینی

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاون، شرکتهای تعاونی و کارآفرینی

مشخصات فایل

تعداد صفحات

27

حجم

47/791 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاون، شرکتهای تعاونی و کارآفرینی

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 27

واژه تعاون كه معادل ‍Cooperation است در مفهوم عام ، اشاره به همكاري ، مساعدت ، ياريگري رعايت منافع جمعي ، دستگيري از ديگران و ... دارد.تعاون در مفهوم خاص آن به نوعي مشخص از كار كردن با يكديگر اشاره دارد كه از طريق تشكيل سازمان رسمي و به كار گيري روشهاي مديريتي خاص دسترسي به اهداف مشترك را امكانپذير مي سازد. (صوفيان ، 1386،11)

واژه cooperation را اولين بار رابرت آون در مقابل واژه competition (رقابت ) به كار برد.

در فرهنگ وبستر معناي تعاون كاركردن با هم براي يك مقصود و تجمع براي انجام دادن يك امر مشترك و عمل و همكاري اقتصادي ذكر شده است .

تعاون را گاهي معادل خودياري معني مي كنند.اگر خودياري را كمك به خود از طريق ديگران بدانيم ، در اين صورت تعاون مفهومي خاص مي يابد. (شهريور،1380، 201)

2-1-1 شرکت های تعاوني

در سي و يكمين كنگره بين المللي تعاون (ICA) كه در سال 1995 در منچستر برگزار گرديد تعاوني را اينگونه تعريف نمودند:

« تعاوني يك انجمن مستقل و متشكل از افرادي است كه به صورت داوطلبانه براي تامين نيازهاي مشترك اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي اعضا تاسيس شده ، فعاليت خود را با مشاركت اعضا و با كنترل دموكراتيك به اجرا در مي آورد.(بيرچال ، 1387،21)

پل . روي (P.Roy) معتقد است «تعاوني موسسه اي است اقتصادي كه از طرف اعضا سازمان يافته ، ايجاد مي گردد و توسط خود آنها اداره مي شود و به تدارك يا فروش كالا و ارائه خدمات به اعضا به قيمت تمام شده مي پردازد.(طالب، 1376،51)

واژه تعاون كه در شكل فعاليت رسمي و براي موسساتي كه بر مبناي اصول و قواعد تعاوني فعاليت مي كنند نيز به كار برده مي شود .اين واژه معمولا معادل شركت تعاوني استعمال مي گردد.(شهريور،1380)

صاحبنظران تعاريف گوناگوني از شركت تعاوني ارائه داده اند :

1- شركت تعاوني يك سازمان كسب و كار است و به افرادي تعلق دارد كه از خدمات آن استفاده مي برند ، نظارت بر امور آن به طور مساوي بر عهده كليه اعضا گذارده شده و مازاد درآمد حاصله از عمليات آن به تناسب استفاده اعضا از خدمات شركت بين آنها تقسيم مي گردد.(ملكي و ابراهيم زاده ، 1383، )

2- فرانس هلم هم معتقد است «شركت تعاوني سازماني است اقتصادي كه به ميل و اراده شخصي افراد تشكيل مي شود و بر اساس حقوق مساوي و نيل به اهداف اقتصادي از پيش تعيين شده آنان به فعاليت مي پردازد.(طالب ،1376، 52)

فهرست مطالب

مفهوم تعاون و شرکتهای تعاونی

شرکت های تعاوني

تاريخچه تعاوني در جهان و ايران

تعاوني زنان

تاريخچه تعاوني هاي زنان در ايران

انواع تعاوني ها در ايران

اصول تعاون

اهداف بخش تعاون

مفهوم كارآفريني

 كارآفريني تعاوني و تعاوني كارآفرينانه

تاريخچه كارآفريني

توسعه كارآفريني در جهان

كارآفريني در ايران

نقشهاي كارآفرينان در جامعه

كارآفريني زنان

كارآفريني و نقش آن در توسعه روستا

تعاون و توسعه پايدار

منابع و ماخذ

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل ساختمان مرکزی گروه صنعتی بهشهر پاورپوینت معرفی شغل مربی آموزش رانندگی پاورپوینت مجموعه کاخ های نیاوران پاورپوینت روانشناسی رشد 2 - 151 اسلاید پاورپوینت بررسی فرایند تخمیر شیر