👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری ولایت از دیدگاه قرآن و معصومین

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری ولایت از دیدگاه قرآن و معصومین

مبانی نظری ولایت از دیدگاه قرآن و معصومین (فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

32

حجم

0/38 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری ولایت از دیدگاه قرآن و معصومین (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

ولایت از دیدگاه قرآن

«قُل فَلِلّهِ الحُجَّةُ البالِغَةُ»(سوره انعام، آیه 149).

از زمان آدم علیه السلام تا خاتم(صلی اله علیه و آله) بحث ولایت و جانشینی پیامبران الهی یك امر هویدا و آشكار است.

خدا پرستان در اعصار مختلفه ی تاریخ زیر پرچم هدایت انبیاء و برگزیدگان حق زیسته اند «سلسله ی قوافل بشری از دروازه ی وجود به این نشئه آمده اند تا از قوه به فعلیت در آمده و از نقص به كمال برسند و بسوی سر منزل مقصود سرای جاودانی دیگر بشتابند، در این راه بدون دلیل و راهنما بدون مشعل دار و راهبر بدون برنامه و نقشه بدون وقوف بخط سیر و مسیر مستقیم و روشن به جایی نخواهند رسید و از الطاف الهی این است كه در هر عصر راهنمایی فرستاد و زمین خالی از حجت نبود و نیست و نخواهد بود» (عمادزاده، 1360، 39-  38).

آدم علیه السلام خلیفه ی خدا بر فرزندان و ملائكه بود و بعد از او هبة الله(شیث)هادی و رهبر بوده «حضرت آدم ابوالبشر مریض شد شیث را طلبید و گفت ای فرزند، اجل من رسیده كه بیمار شدم و پروردگار مرا وحی فرستاد كه تو را وصی خود كنم و اینك وصیت نامه زیر سر من است و بر عهد خود وفا می كنم... آن را بگیر... در این صحیفه تمام امور دین و دنیای تو در آن است این صحیفه را از بهشت آورده بود كه به شیث بدهد و شیث به مقام خلافت و وصایت و نبوت بر انگیخته گردید» (عمادزاده، 1360، 181).

این روند پیامبری ، خلافت و هدایت از اصلاب شیث بدون انقطاع و خالی شدن عصر و زمانه از حجت خدا تا بعثت نبی مكرم اسلام حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلم ادامه داشت.

حضرت موسی علیه السلام برادرش هارون را جانشین و رهبری جامعه در غیاب خود قرار داد «یا هارونَ اخلُفتنی فی قومی»(سوره ی اعراف ، آیه ی 142).

حضرت لوط پیامبر در زمان حضرت ابراهیم خلیل الرحمان در شهرها و روستاهای منطقه ی سدوم عهده دار ولایت و جانشینی آن حضرت بود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل خانه مسکونی M آلمان پاورپوینت طرح مرمت و احیای مجموعه تاریخی مسعودیه تهران پاورپوینت مفهوم استعاره ، نظریه و تئوری های سازمانی پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران مال مشاع و انواع اشاعه