👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری تمرینهای پلایومتریک

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری تمرینهای پلایومتریک

مبانی نظری تمرینهای پلایومتریک (فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

24

حجم

0/43 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری تمرینهای پلایومتریک (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

مقدمه:

روش­های تمرینی پلایومتریک که به منظور ترکیب سرعت و قدرت در اجراهای ورزشی طراحی شده، ذاتاًً از توان بالقوه­ی زیادی برخوردار است و در صورتی که با روش علمی به کار برده شود، به ورزشکار کمک می­کند تا بتواند اجرای حرکت و مهارت را با سرعت بیشتری آغاز کند، تغییر مسیر ناگهانی دهد و شتاب حرکت خود را در کوتاه­ترین فاصله زمانی به­دست آورد.

زیربنای نظری پژوهش: 

    با توجه به این­که متغیرهایی هم چون طول شیرجه، رکورد 33متر شنای کرال سینه­ی سر بالا و...فعالیت­هایی بی­هوازی هستند، عوامل مختلفی می­توانند بر توان بی­هوازی و دیگر متغیر های وابسته­ی این پژوهش اثر بگذارند. برخی از این عوامل عبارتند از :

جنسیت:

 مردان به­ دلیل فیزیک خاص بدنی خود و تأثیر هورمون های جنسی مردانه، نسبت به زنان درصد عضله­ی بیشتر و در نتیجه قدرت و توان بالاتری دارند.

سن:

 با افزایش سن، از دوران میانسالی، از درصد عضلات بدن کاسته شده و توان نیز کاهش می­یابد. یک فرد 60 ساله، 60% حداکثر توان بی­هوازی اسید لاکتیک شخص 20 ساله را داراست.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت روشهای تأمین منابع مالی پاورپوینت زندگینامه جورج کاسپار هومنز مبانی نظری رضایت مشتری در بانکداری الکترونیک ، اعتماد در بانكداری اینترنتی پاورپوینت دلایل استفاده از مواد و وسایل آموزشى تأثیر یهودیان در شكل گیری رویدادهای مهم سیاسی نیم قرن اول هجری