👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت الگو‌هاى تدریس

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت الگو‌هاى تدریس

پاورپوینت الگو‌هاى تدریس شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

43

حجم

0/353 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت الگو‌هاى تدریس

پاورپوینت الگو‌هاى تدریس شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

الگو معمولاً به نمونه کوچکى از یک شیء بزرگ یا به مجموعه‌اى محدود از اشیاى بى‌شمار گفته مى‌شود که ویژگى‌هاى مهم و اصلى آن شیء بزرگ یا اشیا را داشته باشد. الگوى تدریس چهارچوب ویژه‌اى است که عناصر مهم تدریس در درون آن قابل مطالعه است و شناخت و آگاهى از عناصر و عوامل مذکور مى‌تواند معلم را در اتخاذ روش‌هاى مناسب تدریس کمک کند.

تدریس یک فرایند است و چنانکه گفته شد، عوامل بى‌شمارى در آن نقش دارند که همهٔ آنها قابل مطالعه و کنترل نیستند؛ پس معلم باید چهارچوبى کوچک و محدود از فرایند تدریس را به عنوان الگو انتخاب کند و مورد تحلیل و شناسایى قرار دهد تا بتواند در موقعیت مناسب در محدودهٔ آن چهارچوب، فعالیت‌هاى آموزشى خود را سازماندهى کند و روش‌هاى مناسب تدریس را انتخاب نماید. البته لازم است یادآورى شود که انتخاب الگوى تدریس بستگى به نوع آگاهى معلم از فلسفه و نگرش‌هاى تعلیم و تربیت خواهد داشت. آن نگرش‌ها و باورها اساس انتخاب فعالیت او را در این زمینه تشکیل خواهند داد. صاحب‌نظران الگوهاى تدریس متعددى معرفى کرده‌اند که تحلیل همهٔ آنها در اینجا امکان‌پذیر نیست و ما بر اساس شناخت خود، چند نمونه از آنها را معرفى مى‌کنیم تا شاید در این زمینه، براى معلمان و دانشجویان شناختى هر چند محدود فراهم آید و نقطهٔ آغاز فعالیت‌هاى منظم آموزشى آنان شود.

الگوهاى فعالیت‌هاى مدارس دنیا

الگوهاى فعالیت‌هاى مدارس موجود دنیا را مى‌توان به چهار نوع تقسیم کرد:

تحصیل از راه حفظ (memorizing) و تکرار (repeating)

تحصیل به عنوان کارآموزی (training)

تحصیل به عنوان نوعی پرورش فکری و ذهنی (developing intellect)

تحصیل از طریق حل مسأله

 تحصیل از راه حفظ (memorizing) و تکرار (repeating)

در این نوع مدارس، هدف بیشتر حفظ و تکرار محتواى آموزشى و غرض اصلى پرورش نیروهاى مجرد ذهنى است. این نوع مدارس، با توجه به دنیاى کار و فعالیت، مانند غربال عمل مى‌کنند که شخص قبل از ورود به بازار کار و پذیرش مسؤولیت (مخصوصاً کار اداری) باید از آن بگذرد. اما فعالیت‌هاى حاکم در این مدارس براى زندگى اقتصادى و اجتماعى افرادى فعال و شایسته تربیت نمى‌کند و تنها انگیزه اصلى استخدام و کسب موقعیت اجتماعى است. تربیت‌شدگان این نوع مدارس نمى‌توانند تغییرات مربوط به فن‌آورى را بپذیرند و معمولاً فاقد روح ابتکار و نو‌آورى هستند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

الگوهاى فعالیت‌هاى مدارس دنیا

تحصیل از راه حفظ (memorizing) و تکرار (repeating)

تحصیل به عنوان کارآموزى (training)

تحصیل به عنوان نوعى پرورش فکرى و ذهنى (developing intellect)

تحصیل از طریق حل مسأله

عوامل مؤثر در روش تدریس

انواع الگوهاى تدریس

پایان

عنوان : الگو‌هاى تدریس

فرمت : پاورپوینت

حجم : 356 کیلوبایت

تعداد صفحات : 43 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل طراحی هتل بزرگ بانکوک پاورپوینت معماری بومی گیلان پاورپوینت 8 کلید درمان افسردگی با قران مبانی و پیشینه نظری هویت و اختلال هویت جنسی مقاله درمورد افسردگی